Skladové vozy
4353 vozů ihned k dodání
Operativní leasing
Vozy za férovou měsíční splátku a ihned
Ojeté vozy - Louda Auto+
1405 ojetých vozů skladem
Výkup vozů
Vykoupíme váš vůz za hotové
Servis / Asistenční služby
Objednejte se online
Louda Key Box
NOVINKA

Masarykova lípa z Pražského hradu najde pokračování svého příběhu u Poděbrad

Louda Auto

Mimořádný památný strom vyroste ve Vrbové Lhotě u Poděbrad. Zástupci Nadace Partnerství a společnosti Louda Auto tam v tomto týdnu společně vysadili potomka vzácné Masarykovy lípy z Plečnikovy vinice na Pražském hradu. Výsadba probíhá v rámci iniciativy na Záchranu památných stromů, kterou letos spustila Nadace Partnerství.

 

Potomek Masarykovy lípy ozdobí vstup do areálu největšího autocentra v Evropě s kapacitou pět tisíc vozů, které vzniká ve Vrbové Lhotě a bude dokončeno v lednu 2024. „Areál stavíme na louce s nízkou bonitou půdy, vysazením stromů i další zeleně chceme lokalitu propojit s okolním prostředím,“ dodal investor projektu Pavel Louda. Jeho společnost Louda Auto je největším prodejcem vozů ŠKODA a HYUNDAI v České republice a velkým dealerem dalších deseti značek automobilů.

 

Potomek památného stromu byl odborně vypěstován ze semen slavné Masarykovy lípy, která je nepřehlédnutelnou dominantou Pražského hradu. Poskytuje stín slavné Masarykově vyhlídce, kterou pro prvního československého prezidenta u Jeleního příkopu vybudoval v letech 1922–1924 architekt Josip Plečnik. Masaryk si lípu oblíbil a chodíval k ní odpočívat.

 

„Stromy jsou vrcholným uměleckým dílem tohoto světa. Díky podpoře poděbradského patriota a podnikatele Pavla Loudy se tak ty nejvzácnější stromové exempláře s mnohdy staletou historií mohou navrátit do krajiny. Zároveň jsme společně podpořili cíl vysázet 10 milionů nových stromů. Listnáče jsou nejefektivnější klimatizací pro přehřátá města a nepostradatelné pro vysychající krajinu. Díky své historii a vzácnému genofondu bude Masarykova lípa ve Vrbové Lhotě plnit tuto funkci více než dobře a hlavně dlouho,“ komentuje Petr Kazda, ředitel Nadace Partnerství, který se výsadby zúčastnil.

 

Masarykova lípa z Pražského hradu najde pokračování svého příběhu u Poděbrad

Mimořádný památný strom vyroste ve Vrbové Lhotě u Poděbrad. Zástupci Nadace Partnerství a společnosti Louda Auto tam v tomto týdnu společně vysadili potomka vzácné Masarykovy lípy z Plečnikovy vinice na Pražském hradu. Výsadba probíhá v rámci iniciativy na Záchranu památných stromů, kterou letos spustila Nadace Partnerství.

Louda otevřel největší autosalon na Vysočině

Rozšíření svých obchodních aktivit hned ve čtyřech tuzemských městech oznámila společnost Louda Auto, největší prodejce vozů ŠKODA a HYUNDAI v České republice a velký dealer dalších deseti značek automobilů.

Přestěhovali jsme autosalony ŠKODA v Teplicích

Všechny naše autosalony ŠKODA v Teplicích se přestěhovaly na novou adresu Dvořákova 83, 417 42 Krupka - Nové Modlany, okr. Teplice.
Zpět na novinky