Nové Audi Q8: výrazný design a průkopnické technologie

Audi
Zveřejněno: 06. 08. 2018
Objevte nové Audi Q8, ve kterém se prolínají všechna pozitiva značky Audi.

Nové Audi Q8 s výrazným designem, průkopnickou technologií a precizním zpracováním je novým představitelem auta digitálního věku.

 

 

Skoro jako v obývacím pokoji

Luxusní a prostorný - to je interiér čtyřdveřového SUV, ve kterém se budete cítit příjemně. Skoro jako v obývacím pokoji. Luxusní atmosféra v kabině je umocněna nekomplikovaně elegantním designem, který lze na přaní doplnit výrazně tvarovanými sedadly s možností individuálního nastavení a masážní funkcí. Dalším doplňkem je poté např. odvětrávání, čtyřzónová automatická klimatizace a paket Air Quality pro zkvalitnění vzduchu v interiéru.

Z venku sebevědomý vzhled vozu podtrhuje působivě vzpřímená maska chladiče v kombinaci s dopředu protaženým spoilerem a velkými, výrazně tvarovanými otvory sání vzduchu. Elegantně klesající střešní linie plynule přechází do plochých zkosených D-sloupků, které se opírají o svalnaté ramenní partie klenoucí se nad lemy blatníků vyrýsovanými ve stylu quattro. Pod nimi jsou zasazena velká kola o velikosti až 22". Při pohledu na záď rozhodně zaujme světelný pás na černém podkladu táhnoucí se přes celou její šíři.

 

 

Mimořádná jízdní dynamika

Síla, dynamika a efektivita - vlastnosti, které na Audi Q8 na silnici oceníte nejvíc. Jeho čistě mechanický mezinápravový diferenciál přenáší za běžných okolností hnací sílu na přední a zadní nápravu v poměru 40:60. V případě potřeby je většina hnací síly dodávána nápravě s lepší trakcí. Kromě standardního progresivního řízení, jehož přímost roste se zvětšováním úhlu otočení volantu, nabízí Audi na přání systém řízení všech kol. Jedná se o systém, který natáčí zadní kola až o 5 stupňů: při jízdě nízkou rychlostí v opačném směru než přední kola, čímž se zvýší agilita vozu, a při jízdě vysokou rychlostí ve stejném směru, což přispívá k vyšší stabilitě. Zásadní výhodou je také technologie částečně hybridního pohonu, tzv. mild hybrid (MHEV), která přináší vyšší efektivitu.

 

 

Audi connect: inteligentní partner pro dialog

Audi Q8 je standartně vybaveno infotainment systémem značky Audi, kterým je MMI rádio plus s MMI touch response. V systému MMI Navigation plus je integrován modul pro přenos dat Audi connect, který standardně využívá síť LTE a umožňuje vytvořit Wi-Fi přístupový bod. Mezi online služby systému Audi connect patří také schopnost systému předvídat cíle při plánování trasy. Dále je zde hlasové ovládání, které umožňuje rychle a bezpečně ovládat celou řadu rozmanitých funkcí. Na základě všech výše uvedených faktů se Audi Q8 stává inteligentním partnerem, se kterým lze vést dialog.

 

 

 

Se světlomety HD Matrix LED zapomeňte na dálková a potkávací světla


Nové Audi Q8 je ve standardu vybaveno LED čelními světlomety. Na přání jsou však k dispozici světlomety HD Matrix LED, které Vám poskytnou preciznější a jasnější osvětlení silnice před vámi. Abyste měli za všech okolností zajištěn co nejlepší rozhled, palubní systém dokáže rozpoznat protijedoucí vozidla a vozidla, která dojíždíte ve stejném směru. Na základě získaných informací ztlumí systém světelný paprsek jen v místech, kde by oslňoval ostatní řidiče. Při svícení dochází k dynamickému a aktivnímu tlumení a rozsvěcování určitých částí světelného paprsku zapínáním a vypínáním jednotlivých světelných segmentů, nikoliv mechanicky jako u klasického potkávacího a dálkového světla. Tím se nejen zlepšuje osvětlení silnice, ale současně se také zvyšuje jízdní bezpečnost a Váš komfort. Konvenční rozdělení světlometů na potkávací a dálková světla je v podstatě zrušeno.

 

Bezpečnost na prvním místě

Na Audi Q8 se lze spolehnout, ať už cestujete po městě nebo vyrážíte na dlouhou cestu. Nabídka asistenčních systémů u Audi Q8 je široká - adaptivní asistent řízení, asistent pro hospodárnou jízdu, asistent pro průjezd křižovatkou, asistent pro změnu jízdního pruhu, asistent upozorňující na obrubník a prostorový kamerový systém. Za všemi uvedenými funkcemi stojí centrální řídicí jednotka asistenčních systémů řidiče. Ta nepřetržitě sleduje měnící se prostředí, propočítává různé parametry a na základě získaných informací řídí činnost asistenčních systémů. V závislosti na výbavě vozu jsou potřebná data získávána až z pěti radarových senzorů, šesti kamer, dvanácti ultrazvukových senzorů a laserového skeneru.

Pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Liberec

Tanvaldská 1585

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Teplice

Dvořákova 83

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky