Předprodej nové Audi A8 již začal

Audi
Zveřejněno: 29. 11. 2017
Po osmi letech přichází na trh čtvrtá generace vlajkové lodi značky Audi - Nové Audi A8.

Auto patří minulosti. Budoucnost je Audi. 

Nové Audi A8

 

Audi A8 vstupuje se dvěma přeplňovanými motory V6 3.0 TDI a 3.0 TFSI, ve standardní i prodloužené verzi.

Ceny a motorizace.

Model Motorizace Verze Cena
Audi A8 50 TDI 210 kW tiptronic quattro 2 449 900 vč. DPH
Audi A8 55 TFSI 250 kW tiptronic quattro 2 558 900 vč. DPH
Audi A8 L 50 TDI 210 kW tiptronic quattro 2 585 900 vč. DPH
Audi A8 L 55 TFSI 210 kW tiptronic quattro 2 694 900 vč. DPH

 

Intenzivní oční kontakt

Z noblesně působících designových prvků vyzařuje exkluzivita i sportovně dynamický charakter, přičemž vůz nezapře své A8 geny a hrdě se hlásí k odkazu modelu Ur-quattro.

 

 

Vpřed vyráží s lehkostí sobě vlastní

Svou velmi lehkou stavbou Audi A8 opět nastavuje nový standard. Díky využití konceptu Audi Space Frame, který vychází z použití více materiálů, je karoserie modelu A8 tou nejlehčí ve své třídě. U třetiny karoserie byla zvýšena tuhost, což přispívá k vynikající jízdní dynamice doprovázené vyšším komfortem.

 

Elegance v novém světle

Se speciálním paketem vícebarevného osvětlení interiéru získá prostor kabiny nový rozměr půvabu. Chytře řešené osvětlení podtrhne pěkný vzhled interiéru a zvýší celkový dojem.

Místo, kde okamžitě poznáte, že dýcháte kvalitní vzduch

Součástí paketu Air Quality pro lepší kvalitu vzduchu je funkce, která po stisknutí tlačítka uvolní do interiéru příjemnou a neagresivní vůni. Celkově jsou k dispozici dvě různé vůně, které byly vyvinuty speciálně pro automobilové interiéry. Intenzitu vůně lze nastavit ve třech stupních, přičemž lze funkci ovládat prostřednictvím dotykového rozhraní MMI Touch. Součástí paketu je kromě vůně také vysoce účinný filtrační systém pro čištění vzduchu nasávaného zvenku. Mimo to je kvalita vzduchu zvyšována prostřednictvím ionizace.

 

Forma a funkce v novém provedení

Ovládací tlačítka dotykového displeje poskytnou uživateli haptickou zpětnou vazbu, takže má i přes dokonale hladký povrch displeje pocit, že mačká skutečná tlačítka, což dodává tomuto způsobu ovládání zcela nový rozměr. Díky tomu je práce s infotaiment systémem nejnovější generace mnohem intuitivnější než kdykoliv před tím. V souvislosti s tím je třeba upozornit na přístrojovou desku orientovanou na řidiče, která zdůrazňuje moderní charakter a eleganci kokpitu.

 

 

Je to jako nahlédnout do budoucnosti

Design ovládacího rozhraní v Audi A8 vychází z myšlenky jednotného konceptu. Toho bylo možné dosáhnout důsledným využíváním dotykového ovládacího rozhraní, které snižuje počet funkcí ovládaných běžnými tlačítky na naprosté minimum. Práce s těmito dotykovými displeji probíhá zcela intuitivně: poklepáváním a přejížděním se každý snadno dostane k požadované funkci. Po aktivaci požadované funkce získá uživatel haptickou a akustickou zpětnou vazbu. Na dotek má skoro stejný pocit jako by mačkal klasická tlačítka, takže je ovládání příjemnější. Celou řadu funkcí je možné ovládat také hlasem: při komunikaci s hlasovým asistentem není nutné používat přesně stanovené pokyny, ale lze s ním hovořit běžným jazykem.

Maximální komfort pro cestující ve druhé řadě

Za příplatek mohou mít také cestující na zadních sedadlech naprostou kontrolu nad všemi komfortními a zábavními funkcemi Audi A8, které se jich týkají. K dispozici je jim například odnímatelný OLED displej Rear Seat Remote, prostřednictvím kterého lze ovládat celou řadu funkcí v interiéru a který lze využívat také jako telefon.

 

Pro více informací o předprodeji kontaktujte naše prodejce značky Audi na jednotlivých pobočkách.

 

Pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Liberec

Tanvaldská 1585

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
 


detail pobočky

Teplice

Dvořákova 83

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky