Nová ŠKODA CITIGO: malá, obratná a šarmantní

Škoda
Zveřejněno: 28. 07. 2017
V nové generaci vozu naleznete novou příď a zatmavené sdružené zadní svítilny. To ale není vše!

V čem je model ŠKODA Citigo nový?

› Nová příď, kapota motoru, nárazník, mlhové světlomety, maska chladiče 
› LED světla pro denní svícení a zatmavené zadní svítilny 
› Mlhové světlomety s funkcí Corner 
› City Safe Drive se světelným a dešťovým senzorem, Light Assist s funkcí Coming Home 
› Kola z lehké slitiny s turbínovým designem

 

Design: Kompaktní, přesto prostorný 


S délkou 3 597 mm, šířkou 1 645 mm a výškou 1 478 mm (pětidveřová verze) patří model ŠKODA CITIGO k nejkompaktnějším a zároveň nejprostornějším vozům ve svém segmentu. Na výběr jsou tři výbavové stupně: Active, Ambition a Style. ŠKODA CITIGO je univerzální vůz do města – snadno ovladatelný i přehledně uspořádaný. Ke kompletně přepracované přídi patří nová kapota motoru, upravený nárazník, pozměněné mlhové světlomety a nově tvarovaná maska chladiče s typickým designem značky ŠKODA. Přední světlomety jsou vybaveny LED světly pro denní svícení a mlhové světlomety jsou nabízeny s funkcí Corner. O zvýšený komfort se navíc stará systém City Safe Drive se světelným a dešťovým senzorem a Light Assist s funkcí Coming Home a Leaving Home. 

V nabídce jsou čtrnácti-, patnácti- a šestnáctipalcová kola. Nově jsou nabízena patnáctipalcová kola z lehké slitiny „Conan“ s leštěným povrchem ve stříbrném či antracitovém provedení. Velkorysý interiér, typický pro značku ŠKODA, nabízí šířku ve výšce loktů vpředu 1 369 mm (pětidveřová varianta) a zavazadlový prostor o objemu 251 l, který sklopením opěradel zadních sedadel narůstá u třídveřové varianty na 951 l a u pětidveřové varianty na 959 l


Infotainment systém Swing a aplikaci Move & Fun lze propojit s chytrým telefonem 


Nová generace hudebních systémů Blues a Swing nabízí mnoho možností propojení – od aux-in konektoru, přes slot na SD karty, až po USB konektor. Hudební systém Swing nabízí barevný displej, šest reproduktorů a Bluetooth připojení. S ním je možné propojit infotainment systém Swing s chytrým telefonem. Aplikace Move & Fun, běžící na chytrých telefonech v operačních systémech iOS a Android, slouží k navigaci, zobrazení jízdních dat, telefonování pomocí handsfree, poslechu reprodukované hudby a rádia, a poskytuje tipy pro úspornou jízdu. 

 

 

Asistenční systémy a rozsáhlá bezpečnostní výbava


Funkce nouzového brzdění systému City Safe Drive pomáhá zabraňovat kolizím v městském provozu. Asistent se aktivuje automaticky při rychlostech od 5 do 30 km/h. Laserový senzor v horní části čelního skla skenuje oblast deseti metrů před vozidlem. Pokud hrozí kolize a řidič nereaguje, aktivuje se nejprve brzdová soustava a zvýší se citlivost hydraulického brzdového asistenta. V případě potřeby iniciuje systém brzdění až do úplného zastavení. Pokud řidič nezabrzdí dostatečně silně, zvýší systém automaticky brzdný tlak.

Součástí standardní výbavy jsou čtyři airbagy, elektronická kontrola stability ESC, systém ASR, elektronická uzávěrka diferenciálu, elektromechanický posilovač řízení, tříbodové bezpečnostní pásy na všech čtyřech sedadlech (vpředu s předpínači pásů), příprava Isofix na vnějších zadních sedadlech (včetně upevnění TopTether), automatická aktivace varovných světel během nouzového brzdění, asistent při rozjezdu do kopce a také kontrola tlaku v pneumatikách.


Tři tříválcové motory


ŠKODA CITIGO může být vybavena jedním ze tří moderních tříválcových motorů se zdvihovým objemem 999 cm3. Agregáty pohánějí přední kola, jsou uložené vpředu napříč, mají výkon 44 kW (60 k), 50 kW (68 k, pohon na zemní plyn nebo benzin) a 55 kW (75 k). Navzdory malému zdvihovému objemu se litrový motor vyznačuje ve všech výkonových verzích vysokým točivým momentem, nízkou hladinou hluku a vysokou účinností. Všechny motory plní přísné požadavky emisní normy EU 6. 

 Převodovka, řízení, odlehčená konstrukce


Krátké převisy, velký rozvor náprav a tuhá struktura karoserie společně vytvářejí solidní základ pro pečlivé vyladění podvozku a tím také dobrou jízdní dynamiku. Vysokopevnostní ocel snižuje hmotnost a zvyšuje bezpečnost vozu. Lehká manuální nebo automatizovaná převodovka společně s inteligentním řízením se starají o snížení spotřeby paliva. Vůz ŠKODA CITIGO nabízí pětistupňovou manuální převodovku nebo pětistupňovou automatizovanou převodovku. Při jejím vývoji se pozornost soustředila na konstrukci s optimalizovanou hmotností a minimálními prostorovými nároky. Manuální převodovka váží pouhých 27 kg. Automatizovaná verze převodovky patří s necelými 30 kg také k nejlehčím automatickým převodovkám, které kdy byly vyrobeny. Automatizovaná převodovka snižuje spotřebu benzinu ve srovnání s manuální převodovkou až o 0,1 l/100 km. 


Simply Clever řešení na palubě


Množství chytrých nápadů, které jsou ve všech modelech české tradiční značky, se stalo mottem celé palety modelů značky ŠKODA: SIMPLY CLEVER. Také nejmenší zástupce má řešení, která zpříjemňují pobyt ve voze. Například deštník pod sedadlem spolujezdce, držák výstražné vesty pod sedadlem řidiče, výklopný držák tašky na odkládací schránce před spolujezdcem, odkládací kapsy na vnitřních stranách opěradel předních sedadel, držák na multimediální přístroje ve středové konzoli, držák parkovacího lístku na čelním skle a sluneční clony, držák nápojů mezi předními sedadly, držák na lahve o objemu 1,5 l v odkládací schránce předních dveří, variabilní dvojitá podlaha v zavazadlovém prostoru, síťový program a háčky na uchycení zavazdel v zavazadlovém prostoru, sklopné opěradlo sedadla spolujezdce (pětidveřové provedení), odkládací schránky vedle zadních sedadel (třídveřové provedení), přenosný koš na odpadky.

 

 

ŠKODA CITIGO MONTE CARLO


ŠKODA CITIGO MONTE CARLO je sportovně laděný model s řadou atraktivních detailů. Mezi charakteristické prvky patří sportovní podvozek snížený o 15 mm, přední a zadní spoiler a svébytný design vycházející z prvků využívaných v motorsportu. Při čelním pohledu zaujme upravený přední spoiler. Rámeček masky chladiče a kryty vnějších zrcátek jsou provedeny v černé barvě. Zadní boční okna a sklo pátých dveří jsou zatmavená (SunSet). Také interiér budí pozornost díky potahům sedadel v barevném provedení MONTE CARLO s červenými prvky, které jsou speciálně navržené pro tento model. Vůz ŠKODA CITIGO MONTE CARLO, který je nabízen v třídveřovém či pětidveřovém provedení, vychází z výbavového stupně Ambition. Podběhy kol dobře vyplňují černá 15“ kola z lehké slitiny „Crux“ s pneumatikami o rozměrech 185/55. 


ŠKODA CITIGO FRESH


Atraktivní sadu standardní výbavy s příznivou cenou přiváží akční model ŠKODA CITIGO FRESH. Ke standardní výbavě patří proti výchozímu výbavovému stupni Style mj. zatmavené sdružené zadní svítilny, přední mlhové světlomety, barevné prvky v interiéru, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zrcátka, tříramenný multifunkční kožený volant, čtrnáctipalcová kola z lehké slitiny „Apus“, kožené madlo ruční brzdy, kožená hlavice řadicí páky, zadní parkovací senzory a vyhřívání předních sedadel.

 

Pro více informací kontaktujte prodejce ŠKODA na našich pobočkách. 

Pobočky

Poděbrady

Choťánky 166

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Kolín

Havlíčkova ul.

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Teplice

Dubská 3106

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Praha

Kolbenova 891/37

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá7:00 - 19:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Kontaktní formulář