ŠKODA OCTAVIA: Bestseller této značky v prodeji u Louda Auto!

Škoda
Zveřejněno: 02. 03. 2017
Bestseller české automobilky získal díky výraznému přepracování mimořádně osobitý design, luxusnější pojetí velkorysého interiéru a optimální jízdní vlastnosti.

Pro modely ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI je na českém trhu dostupných sedm motorů, včetně varianty G-TEC s pohonem na zemní plyn nebo benzin. K dispozici je také adaptivní podvozek DCC. Rozšířena byla i nabídka asistenčních systémů. Nová generace infotainment systémů umožňuje využití online služeb ŠKODA Connect. Kompaktní model značky ŠKODA dostal i nová Simply Clever řešení. 

  • Upravený design vozů ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI s navazujícími světlomety a ostrými liniemi 
  • Velkorysý interiér s kvalitními materiály a propracovanými ovládacími prvky
  • Široká nabídka pohonných jednotek: tři zážehové motory TSI, tři vznětové motory TDI, motor 1,4 TSI G-TEC na zemní plyn i benzin, výkonové spektrum od 81 kW (110 k) do 135 kW (184 k), převodovka DSG dodávána na přání, pohon všech kol k dispozici pro vrcholné motorizace
  • Adaptivní podvozek DCC umožňuje nastavení tlumičů ve třech režimech
  • Pět nových asistenčních systémů zvyšuje komfort a bezpečnost 
  • Nové infotainment systémy s kapacitními displeji a skleněným designem
  • ŠKODA Connect: mobilní online služby přináší informace, zábavu, pohodlí a asistenční služby na špičkové úrovni
  • Nová Simply Clever řešení pro každý den, která jsou pro značku ŠKODA typická

Nové designové prvky zaručují osobitý výraz

Třetí generace tohoto modelu, poprvé představeného v roce 1996, se po výrazném vylepšení představuje v nové špičkové formě, a to jak z hlediska vzhledu, tak i technologií. Designové změny, spojené s přepracováním modelů, dodávají vozům ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI osobitý výraz, který ovlivňuje zejména příď se širokou maskou chladiče. Navazující světlomety s krystalickým designem a širší otvory pro přívod vzduchu se strukturou včelí plástve přináší atraktivnější vzhled a vytváří sebevědomý a dynamický dojem. Vnější světlomety slouží jako potkávací světla, vnitřní, které navazují na masku chladiče, generují dálkové světlo. 

V rámci přepracování se nepatrně změnily i vnější rozměry vozů. ŠKODA OCTAVIA narostla do délky o 11 mm na 4 670 mm, karoserie kombi o 8 mm na 4 667 mm. Rozchod zadních kol vzrostl v závislosti na motorizaci o 20, respektive 30 mm. Konstruktéři značky ŠKODA dokázali vytvořit interiér, který svým prostorem pro cestující i zavazadla dalece převyšuje běžnou nabídku v tomto segmentu. Vpředu i vzadu si cestující užívají mimořádný prostor před koleny, ve výšce loktů i nad sedadly. Interiér přesvědčí nejen svými velkorysými rozměry a přehledností, ale i kvalitními materiály a novými prvky výbavy.

 Nová nabídka asistenčních systémů

V rámci přepracování modelů ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI byla nabídka asistenčních systémů doplněna o pět novinek. Ty zlepšují bezpečnost při jízdě v městském provozu, na silnicích, dálnicích a zvyšují komfort při vyjíždění z parkovacích míst a couvání. Nový systém Blind Spot Detect zlepšuje bezpečnost na víceproudých silnicích při přejíždění do vedlejšího jízdního pruhu. Zadní radarové senzory rovněž využívá i nový asistenční systém Rear Traffic Alert, který řidiči pomáhá při couvání z příčných parkovacích míst nebo vjezdů. Rozpozná vozidla blížící se v příčném směru a v případě ohrožení řidiče varuje – napřed opticky, poté akusticky, a pokud to je nutné i automatickým brzděním. 
 

Nová generace infotainment systémů a ŠKODA Connect

Infotainment systémy výrazně přepracovaných modelů ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI patří k nové generaci, která do vozu přináší zcela nové funkce. Díky novým mobilním online službám ŠKODA Connect je posádka „vždy online“. Vybírat lze ze čtyř infotainment systémů: hudebních systémů Swing (součástí standardní výbavy) a Bolero a navigačních systémů Amundsen a Columbus. Všechny čtyři systémy lze intuitivně ovládat a přesvědčí svou rychlostí a inteligentními funkcemi.Navigační systém Amundsen vychází ze systému Bolero. Navíc ale přináší integrovaný Wi-Fi hotspot, který cestujícím umožňuje volně surfovat, streamovat a mailovat až na osmi mobilních zařízeních na palubě. Mapové podklady pro navigaci lze během celé životnosti infotainmentu bezplatně aktualizovat na portálu ŠKODA AUTO. 

Vrchol nabídky představuje navigační systém Columbus (dostupný od výbavového stupně Style) s 9,2" displejem, flash pamětí o kapacitě 64GB, DVD mechanikou a volitelným modulem LTE pro vysokorychlostní připojení k internetu. Nabídku infotainment systémů doplňují mobilní online služby ŠKODA Connect, které se dělí na dvě kategorie: nově nabízené služby Infotainment Online poskytují informace a zábavu. Služby Care Connect slouží jako asistenční a bezpečnostní služby a umožňují vzdálený přístup k vozu. Jednou z novinek v portfoliu služeb Infotainment Online jsou Dopravní informace online, které do vozu ŠKODA OCTAVIA přenáší data o aktuálním provozu na zvolené trase a v případě dopravní zácpy navrhnou objízdnou trasu. Služba Čerpací stanice poskytne seznam čerpacích stanic na trase, včetně cen pohonných hmot. Další služby, jako například Parkovací místa, Zprávy nebo Počasí, nabízí dodatečné informace na míru. 

 

 

Škoda Octavia RS 245

Nejsilnější ŠKODA OCTAVIA v historii má výkon 180 kW (245 k) – to je o 11 kW (15 k) více než měla dosud nejsilnější verze RS 230. Silný motor a inovativní technika podvozku včetně elektrohydraulicky ovládané uzávěrky předního diferenciálu (VAQ) zaručují skvělý zážitek z jízdy. Tento silák je v nabídce v karosářských verzích liftback i kombi a svou premiéru bude mít na 87. Mezinárodním autosalonu v Ženevě. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, z 0 na 100 km/h zrychluje kompaktní sportovec za pouhých 6,6 s (OCTAVIA COMBI RS 245: 6,7 s). Jak je obvyklé, nabízí interiér i zavazadlový prostor dostatek místa. Kromě toho jsou i pro verzi ŠKODA OCTAVIA RS 245 v nabídce nejnovější asistenční systémy. S infotainmentem mohou být cestující díky WLAN-hotspotu a modulu LTE na přání nepřetržitě online. Praktické přednosti tohoto silného kompaktního vozu doplňuje i řada ‚Simply Clever’ řešení. 

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA OCTAVIA COMBI jsou již prodeji i v našich autosalonech od 407 900 Kč.
Pro více informací kontaktujte naše prodejce.

Pobočky

Poděbrady

Choťánky 166

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Kolín

Havlíčkova ul. 158

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Teplice

Dubská 3106

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Svitavy

Dimitrovova 2

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Praha

Kolbenova 891/37

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá7:00 - 19:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Teplice

Srbice 96

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Kontaktní formulář