Audi RS 3 Sportback: nový motor a ještě ostřejší vzhled

Audi
Zveřejněno: 05. 03. 2017
Zažijete mimořádně emocionální zážitek z jízdy díky nejvýkonnějšímu sériově vyráběnému pětiválci na světě, výjimečné dynamice a ještě ostřejšímu vzhledu.
  • Pětiválec o výkonu 400 k je zdrojem koncentrovaného potěšení z jízdy

  • Design verze RS se vyznačuje širším rozchodem kol a hranatými prahy

  • Světová premiéra na Ženevském autosalonu

Z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy

Zdrojem hnací síly je v modelu Audi RS 3 Sportback nejvýkonnější sériově vyráběný pětiválec na světě. RS 3 Sportback tak zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy. Ohromující akceleraci doprovází nezaměnitelný zvuk pětiválce, který vzniká střídavým zapalováním směsi v bezprostředně sousedících a od sebe vzdálených válcích. Na přání zvýší Audi elektronicky omezenou nejvyšší rychlost z 250 na 280 km/h. Nový motor 2.5 TFSI používá pro ještě lepší tvorbu směsi dvojité vstřikování, přímé do spalovacích prostorů a nepřímé do sacího potrubí. 

Pohon quattro s variabilním rozdělováním hnací síly

Hnací síla pětiválce je přenášena na vozovku prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky S tronic a trvalého pohonu všech kol quattro. Elektrohydraulická lamelová spojka rozděluje točivý moment variabilně mezi nápravy. Čím sportovnějším způsobem řidič řídí, tím dříve a častěji je velká část točivého momentu přenášena na zadní nápravu. Ovladatelnost a jízdní vlastnosti optimalizuje elektronicky řízený stabilizační systém ESC se selektivním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá kola a sportovním režimem se specifickým nastavením RS.

Sportovní interiér a vysoký komfort

RS 3 Sportback je sériově vybaven sportovními sedadly čalouněnými černou jemnou kůží Nappa. Na přání mohou řidič a spolujezdec vpředu usedat do ještě výrazněji tvarovaných sportovních sedadel RS s integrovanými opěrkami hlavy. U obou variant sedadel jsou opěradla zdobena logy RS. Sportovní volant RS obšitý kůží má dole zploštělý věnec a nese tlačítka pro ovládání informačního a zábavního systému. Hlavním ovládacím prvkem je otočné tlačítko na konzole středového tunelu. Jeho horní plocha má na přání podobu touchpadu. Jeho prostřednictvím může řidič procházet seznamy, měnit měřítko zobrazení a psát znaky. Ovládání usnadňuje také vyhledávací funkce, která nabízí hledané obsahy již po zadání několika písmen. Hlasové ovládání zpracovává dotazy a pokyny pronášené hovorovou řečí.

Uvedení na trh a ceny

V rámci prodejního konceptu „Audi Sport“ bude možné objednávat kompaktní modely RS 3 Sportback a RS 3 Limuzína v České republice od dubna 2017, kdy budou také oznámeny ceny. Uvedení na trh bude následovat v srpnu 2017.

Pro více informací kontaktujte naše prodejce v Pardubicích, Teplicích či Liberci.

Pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Liberec

Tanvaldská 1585

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
 


detail pobočky

Teplice

Dvořákova 83

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Kontaktní formulář